• 23 lutego

  Kredyt gotówkowy czy już lichwa?

  Kredyt gotówkowy to bardzo popularny sposób na szybkie zdobycie środków, które można przeznaczyć na różne cele. Tego typu zobowiązanie nie wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki, ma krótki okres spłaty i nie generuje dodatkowych formalności. Warto jednak uważać na wszelkie tego rodzaju oferty, a szczególnie na pozabankowe pożyczki. Może okazać się bowiem, że pożyczymy bardzo drogo pieniądze, a atrakcyjna z pozoru oferta jest w istocie lichwą. Stąd już krok do spirali zadłużenia.

  Więcej
 • 23 lutego

  Jak wybrać doradcę kredytowego?

  Doradca kredytowy to osoba, której powierzamy nasze sprawy finansowe, w związku z tym powinniśmy mieć do niej zaufanie. Uczciwy, rzetelny i doświadczony konsultant zapewni nam realną pomoc w znalezieniu kredytu, także pomoże w zawiłościach związanych z umową. Jednak znalezienie dobrego doradcy kredytowego nie jest proste, zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą, gdzie i jak szukać wsparcia w kontaktach z bankami.

  Więcej
 • 06 grudnia

  Kiedy przyda nam się OC w życiu prywatnym?

  Według polskiego prawa, każda osoba pełnoletnia odpowiada za czyny swoje oraz za postępowanie podopiecznych, pozostających pod jej opieką. Każde zdarzenie, w wyniku którego wyrządzimy szkodę innemu człowiekowi, może oznaczać poważne konsekwencje finansowe. Na szczęście ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni nas przed takimi kłopotami.

  Więcej
 • 11 listopada

  Ubezpiecz swoje mieszkanie/dom z głową.

  Dom lub mieszkanie to azyl, który powinien dawać poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie. Warto zadbać, żeby nic tego nie zakłóciło. W Polsce ubezpieczenie nieruchomości jest dobrowolne chyba, że staramy się o kredyt, wtedy bank wymaga takiego zabezpieczenia. Niestety, nadal często Polacy traktują ubezpieczenie nieruchomości jako zbędny wydatek, a jeśli już zdecydują się na taką polisę, poszukują przede wszystkim taniej oferty. Takie postępowanie nie gwarantuje skutecznej ochrony.

  Więcej
 • 03 listopada

  Dlaczego kupujemy prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  W Polsce coraz więcej osób posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacji, gdy publiczna służba zdrowia jest niewydolna i nie gwarantuje odpowiedniego standardu usług medycznych, Polacy próbują sami zadbać o zdrowie własne i swojej rodziny.

  Więcej
 • 25 października

  Dlaczego rosną ceny ubezpieczenia OC komunikacyjnego?

  Wzrost cen OC komunikacyjnego w 2016 roku spędza sen z powiek wielu właścicieli samochodów. Już w kwietniu trzeba było zapłacić o 36% więcej w ujęciu rocznym za polisę, a analitycy przewidują, że na koniec br. OC może zdrożeć nawet o 50% w stosunku do 2015 roku. Dlaczego płacimy coraz więcej za ubezpieczenie komunikacyjne?

  Więcej
 • 19 lutego

  Jak zyskać na hossie i nie stracić na bessie

  Planujesz zacząć oszczędzać na edukację swojego dziecka, albo swoją przyszłą emeryturę, ale nie wiesz jak zacząć, jaki fundusz wybrać? A może już oszczędzasz, ale nie masz czasu na analizowanie rynków i nie wiesz kiedy i jakie fundusze kupić (akcyjne, obligacyjne) lub kiedy się z nich wycofać? Jeśli tak, sprawdź nasz Aktywnie Zarządzany Portfel TFI. Od stycznia 2015 r. prowadzimy nasz modelowy portfel TFI, którego celem jest maksymalizacja zysków w trakcie hossy, a jednocześnie ochrona kapitału w trakcie spadków (bessy). W ramach tej usługi dzielimy się bezpłatnie wiedzą o rynku oraz naszymi decyzjami inwestycyjnymi. Chcemy pokazać, że długim horyzoncie czasu, metoda aktywnie zarządzanego portfela jest lepsza i bardziej efektywna, niż metoda „kup i trzymaj”.

  Więcej